Zwykły dzień złotego: w górę, w dół i w górę

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 31-12-2008, 00:00

Wtorkowa sesja na krajowym rynku walutowym przebiegała według scenariusza, do którego inwestorzy zdążyli już przywyknąć. Poranne osłabienie złotego, stabilizacja notowań, mała korekta i ponowne osłabienie polskiej waluty po godzinie 16:00.

Notowania euro we wtorek poruszały się od 4,11 do 4,17 zł. Stabilny był kurs złotego do dolara, dzięki konsolidacji notowań EUR/USD. Główna para walutowa porusza się od 1,40 do 1,42. Dziś na sesji nie należy oczekiwać innego zachowania rynku, niż w ostatnich kilku dniach. Rozstrzygnięcia nastąpią zapewne po Nowym Roku. Presja związana z opcjami walutowymi może nieco ustąpić, co byłoby pierwszym sygnałem do korekcyjnego umocnienia złotego. Trend spadkowy polskiej waluty jest jednak bardzo silny, dlatego nie należy oczekiwać szybkiego powrotu złotego do umocnienia. Warunki makroekonomiczne nie są sprzyjające.

Mikołaj Kusiakowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane