ZWZ WSiP zdecydowało o przeznaczeniu na skup własnych akcji od 68 do 78 mln zł

Internet Securities
opublikowano: 28-06-2006, 16:46

Zwyczajne walne zgromadzenie Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych SA (WSiP) zdecydowało w środę o skupie własnych akcji w celu umorzenia za kwotę od 68 do 78 mln zł poprzez publiczne wezwanie do sprzedaży.

Zwyczajne walne zgromadzenie Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych SA (WSiP) zdecydowało w środę o skupie własnych akcji w celu umorzenia za kwotę od 68 do 78 mln zł poprzez publiczne wezwanie do sprzedaży.

Akcje będą nabywane w drodze publicznego wezwania po cenie 14,10 zł za jedną akcję. Wezwanie nie może być ogłoszone wcześniej niż 2 listopada 2006 roku i nie później niż 31 grudnia 2006 roku.

Cena zapłaty za akcje nabywane w wezwaniu zostanie pokryta z utworzonego w tym celu kapitału rezerwowego oraz w części wynikającej z wartości nominalnej akcji z kapitału zakładowego.

Zarząd WSiP rekomendował walnemu skup akcji własnych za 68,30 mln zł, a AIG OFE, największy akcjonariusz WSiP chciał żeby spółka zwiększyła wartość środków przeznaczonych na buy-back do kwoty 89,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ZWZ WSiP zdecydowało o przeznaczeniu na skup własnych akcji od 68 do 78 mln zł