Zygmunt Solorz proponuje 14 zł za akcję Elektrimu

opublikowano: 02-07-2018, 16:49

Karswell Ltd, podmiot zależny od Zygmunta Solorza, opublikował zaproszenie do składania ofert sprzedaży akcji Elektrimu. Chce kupić pakiet stanowiący 11,57 proc. kapitału.

Proponowana cena to 14 zł za jedną akcję. Rozpoczęcie zapisów zaplanowano na 5 lipca, a zakończenie - na 20 lipca. Pośrednikiem jest Trigon Dom Maklerski. 

Podmiot zależny od Zygmunta Solorza proponuje 14 zł za akcję Elektrimu, którego na giełdzie nie ma od 2007 r.
Zobacz więcej

Propozycja:

Podmiot zależny od Zygmunta Solorza proponuje 14 zł za akcję Elektrimu, którego na giełdzie nie ma od 2007 r. Fot. Marek Wiśniewski

Zygmunt Solorz kontroluje 78 proc. akcji Elektrimu.

Spółka, która w latach PRL był jedną z państwowych central handlu zagranicznego, to weteran warszawskiej giełdy — był na niej notowany od 1991 do 2008 r., kiedy został wykluczony z obrotu, ale pozostał spółką publiczną. Miał poza parkietem uporządkować majątek, dogadać się z wierzycielami, a także zakończyć spory z udziałowcami PTC (udało się) i skarbówką (jeszcze się nie udało). Elektrim to holding, posiadający udziały w ponad 30 spółkach z różnych branż. W Elektrimie i jego spółkach zależnych zaparkowanych jest m.in. 51,5 proc. akcji giełdowego Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów- -Konin, a także 9 proc. Cyfrowego Polsatu. Do spółki należy też Port Praski, duży projekt deweloperski na prawym brzegu Wisły w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zygmunt Solorz proponuje 14 zł za akcję Elektrimu