Żyrardów inwestuje w TBS-y

Radosław Górecki
opublikowano: 07-11-2000, 00:00

Żyrardów inwestuje w TBS-y

W ostatnim czasie zakończono w Żyrardowie wiele inwestycji. Oddano do użytku stadion sportowy, modernizowany jest tor kolarski, budowane są osiedla mieszkaniowe, oddawane do użytku mieszkańców kolejne utwardzone drogi, sieci wodociągowe i kanalizacyjne. Władze Żyrardowa stawiają także na rozwój budownictwa mieszkaniowego. Budżet miasta finansuje budowę budynków TBS-u. Osiedle Piękna budowane jest z pomocą miasta przez ŻSM. Miasto przekazało w tym roku, w myśl porozumienia, 450 tys. zł. Partycypuje także w kosztach budowy infrastruktury na osiedlu spółdzielni Pragnienie.

Kolejną inwestycją miasta jest budowa sieci wodociągowej w osiedlu Leśna. Tutaj swój udział mieli także mieszkańcy, którzy sfinansowali 40 proc. nakładów. Długość oddanej sieci wynosi około 1,2 tys. mkw., a jej koszt to około 116 tys. zł. W osiedlu Mariampol budowana była sieć elektroenergetyczna. Ta inwestycja, podzielona na dwa etapy, realizowana była w porozumieniu z Zakładem Energetycznym. Zakończony został pierwszy etap, który objął stację trafo, budowę linii średniego i niskiego napięcia oraz instalacje oświetlenia ulicznego, które sfinansował budżet miasta w wysokości około 92 tys. zł. Inwestycja ta będzie systematycznie kontynuowana w miarę rozwijania się budownictwa na tym osiedlu. RG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Polecane