Zysk Alcoa okazał się wyższy od oczekiwań

(Marek Druś)
opublikowano: 11-10-2005, 09:46

Zysk Alcoa wzrósł w trzecim kwartale o 2 proc., ale wystarczyło to, aby okazał się wyższy od prognozowanego przez analityków. Amerykański koncern aluminiowy poprawił wynik mimo wzrostu cen energii i spadku ceny aluminium. Było to możliwe m.in. dzięki sprzedaży aktywów i redukcji kosztów zatrudnienia.

Zysk Alcoa wzrósł w trzecim kwartale o 2 proc., ale wystarczyło to, aby okazał się wyższy od prognozowanego przez analityków. Amerykański koncern aluminiowy poprawił wynik mimo wzrostu cen energii i spadku ceny aluminium. Było to możliwe m.in. dzięki sprzedaży aktywów i redukcji kosztów zatrudnienia.

Zysk netto Alcoa sięgnął w trzecim kwartale rozrachunkowym 289 mln USD. Sprzedaż wzrosła o 13 proc. do 6,57 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 33 centy. Analitycy szacowali go na 29 centów.

Alcoa jest pierwszym z amerykańskich blue chipów notowanych w ramach średniej Dow Jones, który przedstawił wyniki po trzecim kwartale. Spółka zatrudnia 131 tys. pracowników. Działa w 43 krajach, głównie Europy i Ameryki Północnej.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane