Zysk Bank of America za IV kwartał 2020 r. wyższy od oczekiwań

ARŻ, CNBC
opublikowano: 19-01-2021, 14:21

Bank of America podał we wtorek, że zysk za czwarty kwartał ub.r. przekroczył oczekiwania analityków, ponieważ pożyczkodawca uwolnił część gotówki, którą odłożył na straty kredytowe.

Bank of America
Bank of America
David Paul Morris

Bank poinformował, że jego ​​zysk spadł w czwartym kwartale o 28 proc. rok do roku. Wyniósł 5,47 mld USD, czyli 59 centów na akcję. Analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się, że będzie to 55 centów.

Przychody pożyczkodawcy spadły o 10 proc. rok do roku do 20,2 mld USD i przewyższyły szacunki ekonomistów o ok. 500 mln USD.

Bank of America podał, że uwolnił 828 mln USD z rezerw zabezpieczonych w poprzednich kwartałach na potencjalne straty kredytowe. “W czwartym kwartale nadal obserwowaliśmy oznaki ożywienia, na co wpływ miały zwiększone wydatki konsumentów, ustabilizowanie popytu na pożyczki ze strony naszych klientów komercyjnych oraz silne rynki i aktywność inwestycyjna” - stwierdził w oświadczeniu dyrektor generalny Brian Moynihan.

Akcje banku spadły o 1,4 proc. w obrocie przed wprowadzeniem na rynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane