Zysk DaimlerChrysler spadł o 30 proc., ale był wyższy niż oczekiwano

(Marek Druś)
28-04-2005, 13:47

Zysk DaimlerChrysler spadł w pierwszym kwartale o 30 proc. To skutek rozpoczętego porządkowania grupy przez piąty na świecie koncern motoryzacyjny.

Zysk DaimlerChrysler spadł w pierwszym kwartale o 30 proc. To skutek rozpoczętego porządkowania grupy przez piąty na świecie koncern motoryzacyjny.

DaimlerChrysler poinformował, że jego zysk netto spadł w pierwszym kwartale do 288 mln EUR. Analitycy prognozowali, że koncern zakończy go stratą wysokości 151 mln EUR. Sprzedaż spadła o 1,9 proc. do 31,7 mld EUR.

Mercedes Car Group, który poza flagowymi modelami samochodów spółki zajmuje się także produkcją aut smart i maybach, zakończył kwartał stratą operacyjną wysokości 954 mln EUR wobec 639 mln EUR zysku w ubiegłym roku. To skutek zaksięgowania 800 mln EUR kosztów reorganizacji spółki produkującej auta smart. Zysk operacyjny Chryslera spadł w I kwartale o 17 proc. do 252 mln EUR. To już siódmy kwartał z rzędu zakończony przez amerykańską spółkę dodatnim wynikiem. Analitycy prognozowali, że zysk Chryslera wyniesie 362 mln EUR. Sprzedaż spadła o 11 proc. do 10,7 mld EUR.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Zysk DaimlerChrysler spadł o 30 proc., ale był wyższy niż oczekiwano