Zysk Grupy TP SA spadł w I półroczu o 3,4 proc.

opublikowano: 31-07-2007, 08:42

W I półroczu Grupa TP SA osiągnęła 1,01 mld zł zysku netto po opodatkowaniu przypadającego na akcjonariuszy spółki. To wynik o 3,4 proc. niższy od osiągniętego rok wcześniej.

Przychody grupy spadły w I półroczu o 2,8 proc. do 8,94 mld zł, z czego przychody z telefonii stacjonarnej spadły o 9 proc. do 5,46 mld zł, a przychody z telefonii komórkowej wzrosły o 6,8 proc. do 3,82 mld zł.

- Na wyniki Grupy TP w pierwszym półroczu wpłynęło niekorzystnie kilka czynników. Znacząco wzrosła presja konkurencyjna, co było wynikiem obniżek stawek za zakończenie połączeń w sieciach komórkowych, a także wprowadzenia hurtowej odsprzedaży abonamentu i hurtowej odsprzedaży dostępów szerokopasmowych na rynku polskim - skomentował wyniki prezes TP SA Maciej Witucki.

Podkreślił, że spółka jest zdeterminowana, aby utrzymać wyniki w 2007 roku i stworzyć podstawy do realizacji strategii na lata 2007-2010. Według Wituckiego, TP SA wchodzi właśnie w nowy cykl rozwoju.

- Jestem przekonany, że będziemy w stanie zapewnić najwyższą jakość obsługi klientów oraz atrakcyjny zwrot z inwestycji dla akcjonariuszy dzięki pozycji najchętniej wybieranego dostawcy usług telekomunikacyjnych, medialnych i rozrywkowych, świadczonych w oparciu o najnowocześniejsze technologie przy uwzględnieniu efektywności ekonomicznej - powiedział prezes.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zysk Grupy TP SA spadł w I półroczu o 3,4 proc.