Zysk Lufthansy okazał się wyższy niż oczekiwano

(Marek Druś)
opublikowano: 10-08-2005, 12:22

Kwartalny zysk Lufthansy okazał się wyższy niż oczekiwano. Drugi europejski przewoźnik lotniczy podwyższył prognozę tegorocznych wyników w związku z rosnącą liczbą pasażerów i cenami biletów.

Kwartalny zysk Lufthansy okazał się wyższy niż oczekiwano. Drugi europejski przewoźnik lotniczy podwyższył prognozę tegorocznych wyników w związku z rosnącą liczbą pasażerów i cenami biletów.

Zysk netto Lufthansy wyniósł w drugim kwartale 116 mln EUR. Rok wcześniej spółka miała 23 mln EUR straty. Analitycy oczekiwali zysku wysokości 80 mln EUR. Sprzedaż wzrosła o 4,4 proc. do 4,55 mld EUR i była o 120 mln wyższa od oczekiwań. Lufthansa spodziewa się ponad 400 mln EUR zysku operacyjnego na koniec roku. W ubiegłym wyniósł on 383 mln EUR.

Lufthansa poinformowała, że koszty paliwa wzrosły w drugim kwartale o 44 proc do 900 mln EUR. Spółka przeciwdziała temu stosując dopłaty do biletów. Od ich wprowadzenia rok temu decydowała się już trzykrotnie na ich podwyżkę. Łącznie zwiększyła je o 37 proc.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane