Zysk MNI w 2005 będzie wyższy o 1,4 mln zł dzięki zbyciu światłowodu

Internet Securities
opublikowano: 12-10-2005, 10:20

Spółka MNI SA (dawniej Szpetel) prognozuje wzrost o 1,4 mln zł zysku za rok 2005 wobec wcześniej szacowanych 8 mln zł wskutek sprzedaży odcinka magistrali światłowodowej położonej na południu Polski, podała spółka w komunikacie w środę.

Spółka MNI SA (dawniej Szpetel) prognozuje wzrost o 1,4 mln zł zysku za rok 2005 wobec wcześniej szacowanych 8 mln zł wskutek sprzedaży odcinka magistrali światłowodowej położonej na południu Polski, podała spółka w komunikacie w środę.

„Przeprowadzona transakcja spowoduje w roku 2005 wzrost o 1,4 mln zł szacowanego wcześniej na 8 mln zł zysku netto” – podano w komunikacie.

Nabywcą odcinka, który wraz z transgranicznym przejściem do Czech w rejonie Cieszyna zbytym w dniu 11 lipca 2005 roku tworzy całość, jest spółka Tele-Pern.

„Powyższa transakcja jest praktyczną realizacją przez Strony strategii zakreślonej w umowie pomiędzy podmiotami z dnia 18 kwietnia 2005 i nie wyczerpuje zapisów umowy dotyczących dalszej wzajemnej współpracy” – czytamy w komunikacie.

Spółka wyjaśniła także, że eksploatacja magistrali była związana ze znaczącymi nakładami finansowymi i nie była uwzględniona w strategii rozwoju spółki.

„Tą transakcją spółka zakończyła zbycie południowego fragmentu magistrali światłowodowej, która nie była połączona z posiadaną infrastrukturą w centrum kraju” – podała spółka.

W pierwszej połowie 2005 roku MNI miało 7,06 mln zł zysku wobec 2,72 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 31,12 mln zł wobec 11,97 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane