Zysk największego europejskiego banku spadł o 18 proc.

opublikowano: 28-10-2019, 07:02

HSBC poprawił wyniki z działalności w Azji, ale pomimo to jego zysk w trzecim kwartale okazał się gorszy niż rok wcześniej.

W trzecim kwartale zysk HSBC przed opodatkowaniem spadł o 18 proc. do 4,8 mld USD. W ujęciu skorygowanym spadł o 12 proc. do 5,3 mld USD. Taki wynik prognozowali analitycy. Przychody banku spadły o 3 proc. do 13,36 mld USD.

Noel Quinn, tymczasowy szef HSBC podkreśla, że otoczenie biznesowe staje się coraz trudniejsze, szczególnie w Azji, gdzie zysk banku mimo to wzrósł w trzecim kwartale o 4 proc. Ogłosił, że w związku z pogorszeniem perspektyw przychodów HSBC chce przyspieszyć transformację i remodelowanie biznesu, polegające na przeniesieniu kapitału tam, gdzie jest szansa na wyższy wzrost biznesu i zwrot z inwestycji.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy