Zysk Nasdaq Stock Market okazał się wyższy niż oczekiwano

(Marek Druś)
opublikowano: 22-04-2005, 08:15

Nasdaq Stock Market (NSM), operator rynku elektronicznego Nasdaq osiągnął 10,8 mln USD zysku w pierwszym kwartale. To wynik sześciokrotnie wyższy od osiągniętego przez spółkę w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Nasdaq Stock Market (NSM), operator rynku elektronicznego Nasdaq osiągnął 10,8 mln USD zysku w pierwszym kwartale. To wynik sześciokrotnie wyższy od osiągniętego przez spółkę w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zysk NSM okazał się wyższy od oczekiwanego. Przychody spółki wzrosły o 40 proc. do 180,2 mln USD, z czego przychody z obsługi transakcji poprawiły się o 64 proc. i sięgnęły 125,1 mln USD, a z obsługi emisji nowych akcji o 5 proc. i wyniosły 54,9 mln USD.

NSM podwyższył prognozę tegorocznego zysku do 38-44 mln USD. Zysk na akcję ma wynieść 38-46 centów. Analitycy prognozują, że spółka osiągnie w tym roku 39 centów zysku na akcję. W 2004 roku NSM miał 2 centy straty na akcję.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane