Zysk netto Pragma Inkaso wzrósł trzy razy

pb.pl
15-10-2007, 09:56

Zmierzająca na rynek NewConnect spółka Pragma Inkaso,  opublikowała wyniki finansowe za trzy kwartały 2007 roku. Spółka wypracowała w tym okresie 12,9 mln zł przychodów oraz 0,7 mln zł zysku netto. To odpowiednio 150% i 311% więcej w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

- Wynik za trzy kwartały jest imponujący, ale jeszcze większe wrażenie robi dynamika wzrostu w ostatnich trzech miesiącach. Wypracowaliśmy w nich ponad 6 mln zł przychodów wobec 2,9 mln rok wcześniej oraz prawie 300 tys. zł zysku netto, podczas gdy w 2006 roku było to 94 tys. zł. To pokazuje, że jesteśmy w stanie rozwijać się w trzycyfrowym tempie, w czym pomogą m.in. środki pozyskane z GPW – mówi Tomasz Boduszek, Prezes Zarządu Pragma Inkaso Sp. z o.o.

Pragma Inkaso planuje debiut na rynku NewConnect w IV kwartale 2007 roku. Wielkość oferty szacowana jest na 10-15 mln zł. Oferującym akcje jest Beskidzki Dom Maklerski S.A.

- Muszę przyznać, że już samo ogłoszenie planów giełdowych pomogło w budowie jeszcze większego zaufania u potencjalnych kontrahentów. Podpisujemy coraz więcej kontraktów na obsługę wysokonominałowych wierzytelności. Wartość zleceń pozyskanych w trzecim kwartale przekroczyła 26 mln zł – to dwa razy więcej niż rok temu. Będzie to miało duży wpływ na wyniki finansowe spółki, co z pewnością docenią akcjonariusze obejmujący akcje w ofercie – dodaje prezes Tomasz Boduszek.

Niedawno Pragma Inkaso informowała o przedłużeniu współpracy na obsługę wierzytelności PKN Orlen. Spółka pracuje też dla innych firm notowanych na głównym parkiecie warszawskiej GPW. Otrzymuje też wysokowartościowe zlecenia spoza giełdy. Od początku 2007 roku obsługuje m.in. wierzytelności wobec kontrolowanej przez Skarb Państwa Międzynarodowej Korporacji Gwarancyjnej wynikające z z weksli in blanco wystawionych przez MKG w latach 90.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pb.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Zysk netto Pragma Inkaso wzrósł trzy razy