Zysk netto PTC wzrósł w I poł. 2005 r. do 623,9 mln zł

Internet Securities
opublikowano: 17-10-2005, 12:29

Polska Telefonia Cyfrowa Sp.z o.o., operator sieci Era i Heyah, zanotował w pierwszym półroczu zysk netto w wysokości 623,9 mln zł, poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie. W analogicznym okresie roku biegłego zysk netto wyniósł około 477 mln zł.

Polska Telefonia Cyfrowa Sp.z o.o., operator sieci Era i Heyah, zanotował w pierwszym półroczu zysk netto w wysokości 623,9 mln zł, poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie. W analogicznym okresie roku biegłego zysk netto wyniósł około 477 mln zł.

„Obecnie wielkość zysku netto sięga już miliarda złotych, a do końca roku przekroczy z pewnością 1,1 mld zł. Będzie to najwyższy zysk w historii firmy” – czytamy w komunikacie.

Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) za pierwsze dwa kwartały 2005 roku wyniósł 1,38 mld zł.

PTC poinformowała, że miesięczne przychody na abonenta (ARPU) obniżyły się w porównaniu do ubiegłego roku, jednak nie podano liczby.

„Spółka szacuje, że na koniec bieżącego roku wyniesie on nieco poniżej 60 złotych. Stanowi to efekt ostrej konkurencji pomiędzy operatorami, która prowadzi m.in. do systematycznego obniżania cen usług telefonii komórkowej, co jest szczególnie widoczne w segmencie telefonów w systemie pre-paid” – czytamy jedynie w komunikacie.

PTC podała, że dokonała ostatecznej i całkowitej spłaty wszelkich kredytów inwestycyjnych zaciągniętych w poprzednich latach. Jeszcze na początku br. zadłużenie z tego tytułu wynosiło 1,46 mld zł.

Według spółki, „magiczna” bariera 10 mln klientów zostanie osiągnięta przez PTC już w najbliższych tygodniach, a nie – jak to było wcześniej planowane – do końca bieżącego roku.

„Całkowite obroty Ery, od chwili rozpoczęcia sprzedaży we wrześniu 1996 r. do końca pierwszego półrocza br. przekroczyły już 32 mld zł, a do końca roku sięgną 35 mld zł. Łączny zysk netto osiągnięty przez PTC w tym okresie osiągnie 4 mld złotych na koniec bieżącego roku” – podała też spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane