Zysk operacyjny Siemensa wzrósł kwartał do kwartału

Reuters
opublikowano: 17-01-2002, 09:30

FRANKFURT (Reuters) - Niemiecki koncern elektrotechniczny Siemens poinformował w czwartek, że jego zysk operacyjny liczony rok do roku spadł w pierwszym kwartale roku obrachunkowego, ale poprawił się "znacząco" wobec poprzednich trzech miesięcy. We wstępnym komunikacie przed publikacją wyników w przyszłym tygodniu Siemens podał, że jego zamówienia w pierwszym kwartale roku obrach

FRANKFURT (Reuters) - Niemiecki koncern elektrotechniczny Siemens poinformował w czwartek, że jego zysk operacyjny liczony rok do roku spadł w pierwszym kwartale roku obrachunkowego, ale poprawił się "znacząco" wobec poprzednich trzech miesięcy.

We wstępnym komunikacie przed publikacją wyników w przyszłym tygodniu Siemens podał, że jego zamówienia w pierwszym kwartale roku obrachunkowego 2001/2002 (kwartał zakończył się w grudniu) rosły w tempie porównywalnym z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Przychody ze sprzedaży również wzrosły, choć w wolniejszym tempie.

Siemens nie podał prognoz na najbliższe miesiące informując, że sytuacja na rynku jest nadal wyjątkowo niepewna. W poprzednim kwartale grupa poniosła stratę powyżej miliarda euro.

Na początku czwartkowych notowań akcje niemieckiej spółki podrożały o 1,59 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zysk operacyjny Siemensa wzrósł kwartał do kwartału