Zysk operacyjny Statoilu był zgodny z oczekiwaniami

opublikowano: 04-08-2003, 09:52

Koncern naftowy Statoil zakończył drugi kwartał zyskiem operacyjnym zgodnym z oczekiwaniami rynku. Największa norweska spółka podniosła prognozę wydobycia ropy i gazu w tym i 2007 roku.

Zysk operacyjny Statoilu spadł w drugim kwartale o 7 proc. do 10,34 mld NOK. Zysk brutto spółki spadł w tym okresie o 71 proc. do 4,71 mld. Stało się tak głównie za sprawą odpisów w wysokości 6 mld NOK wynikających ze zmiany zasad udzielania spółce subwencji rządowych na likwidację morskich instalacji wydobywczych. Przychody Statoilu spadły w drugim kwartale o 13 proc. do 54,77 mld NOK i były niższe od prognozowanych przez analityków.

W drugim kwartale Statoil średnio wydobywał dziennie 966 tys. baryłek ropy. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to 1,08 mln baryłek.

Spółka zapowiedziała, że w tym roku będzie wydobywać średnio dziennie 1,07 mln baryłek ropy. Wcześniej prognozowała, że będzie ono niższe o 10 tys.

Statoil zapowiedział także, że w 2007 roku jego średnie dzienne wydobycie sięgnie 1,35 mln baryłek. Wcześniej prognozował, że sięgnie ono 1,3 mln.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Zysk operacyjny Statoilu był zgodny z oczekiwaniami