Zysk Provimi Rolipex wzrósł, ale spały przychody

(Marek Druś)
opublikowano: 12-08-2005, 09:10

Skonsolidowany zysk netto Provimi Rolipex wzrósł po dwóch kwartałach 2005 roku o 30 proc. do 15,28 mln zł. Wyraźnie spadły jednak przychody i zysk operacyjny spółki. To skutek spadku cen pasz i sprzedaży udziałów John Deere-Rolimpex, tłumaczy zarząd.

Skonsolidowany zysk netto Provimi Rolipex wzrósł po dwóch kwartałach 2005 roku o 30 proc. do 15,28 mln zł. Wyraźnie spadły jednak przychody i zysk operacyjny spółki. To skutek spadku cen pasz i sprzedaży udziałów John Deere-Rolimpex, tłumaczy zarząd. 

Przychody Grupy Provimi Rolimpex spadły po dwóch kwartałach 39 proc. do 376,3 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 13,05 mln zł i był o 26 proc. niższy niż rok wcześniej.

- Niższy poziom obrotów w I półroczu bieżącego roku w porównaniu do obrotów I półrocza 2004 roku wynikał przede wszystkim ze spadku cen jednostkowych na pasze przemysłowe, które stanowią ponad 60 proc. obrotów. Spadek cen na produkty paszowe w porównaniu do cen z I półrocza 2004 roku to powszechne zjawisko na rynku krajowym, które jest wynikiem spadku cen na surowce do produkcji pasz, w tym przede wszystkim zbóż – napisano w komentarzu do wyników spółki.

Zarząd Provimi Rolimpex zwraca także uwagę, że przy porównywaniu wyników w I półroczu 2005 roku z uzyskanymi wynikami w I półroczu 2004 roku należy wziąć pod uwagę znaczący wpływ przychodów ze sprzedaży i wyniki finansowe uzyskane w roku ubiegłym przez spółkę John Deere-Rolimpex Maszyny Rolnicze. Udziały tej spółki zostały sprzedane w III kwartale 2004 roku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane