Zysk przesłania realia

JACEK JANISZEWSKI, przewodniczący rady stowarzyszenia Integracja i Współpraca
opublikowano: 23-08-2017, 22:00

Wizja szybkiego zysku to częsty błąd w prowadzeniu działalności gospodarczej. Jedna z metod jego osiągania to pochopna wyprzedaż majątku.

Stosowana jest raczej przez dyletantów, a nie prawdziwych ludzi biznesu, którzy wiedzą, że zysk przychodzi z czasem. Wtedy jest pewny i powtarzalny.

Odnoszę te słowa do wciąż żywych komentarzy po aukcji Pride of Poland. W dążeniu do spektakularnych zysków stadnina w Janowie Podlaskim wyprzedawała cenny materiał genetyczny koni arabskich z polskim rodowodem. Jako były minister rolnictwa uznaję takie działanie za krótkowzroczne, bo za jakiś czas nie byłoby już koni do sprzedania. Wyniki tegorocznej aukcji wyszły nieciekawie, bo nie wystawiono najlepszych wierzchowców czy też czempionów. Zostało ich zaledwie kilkadziesiąt i wkrótce nie będzie puli genetycznej, aby podtrzymać hodowlę. Słusznie powiedziano więc stop. Źle by się stało, gdyby narodowa aukcja stała się jedną z serii podobnych, na których po prostu sprzedaje się znakomite konie — zaś klejnoty polskiej hodowli przeszłyby do historii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JACEK JANISZEWSKI, przewodniczący rady stowarzyszenia Integracja i Współpraca

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu