Zysk Unilever był wyższy niż oczekiwano

(Marek Druś)
opublikowano: 03-11-2005, 10:03

Kwartalny zysk Unilever wzrósł o 26 proc. i okazał się wyższy niż oczekiwano. Producent m.in. kosmetyków marki Dove i majonezów Hellmans poprawił wyniki dzięki zwiększeniu sprzedaży produktów spożywczych na rynku amerykańskim.

Kwartalny zysk Unilever wzrósł o 26 proc. i okazał się wyższy niż oczekiwano. Producent m.in. kosmetyków marki Dove i majonezów Hellmans poprawił wyniki dzięki zwiększeniu sprzedaży produktów spożywczych na rynku amerykańskim.

Zysk netto Unilever wyniósł w trzecim kwartale 1,4 mld EUR i był o 300 mln EUR wyższy niż prognozowali analitycy. Sprzedaż wzrosła w tym samym okresie o 4 proc. do 10,2 mld EUR. Marża operacyjna spółki wyniosła 15,6 proc. o była o 1,4 pkt. proc. niższa niż rok wcześniej. To skutek zwiększenia przez brytyjsko-holenderski koncern wydatków na reklamę.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy