Zysk wzrośnie do 6,5 mln zł

Marcin Goralewski
06-02-2004, 00:00

Nowe produkty i kontrakty zaowocują większymi przychodami Relpolu. Pozwolą na 50-proc. wzrost zysku w 2004 r.

O niespełna 50 proc. ma w tym roku wzrosnąć zysk netto Relpolu, notowanego na giełdzie producenta przekaźników. Spółka szacuje, że zarobi 6,5 mln zł w porównaniu z 4,4 mln zł w 2003 r.

— To konserwatywna prognoza. Szacuję tegoroczny zysk Relpolu na 8 mln zł. Spółka sprzedała w ubiegłym roku własne akcje inwestorom finansowym i ten zastrzyk gotówki pozwolił i nadal pozwala na rozwój — mówi Sebastian Słomka, analityk BDM PKO BP, zwracając uwagę, że w tym roku spółka ma szanse na kolejne ,,dokapitalizowanie” — zwrot około 6 mln zł z urzędu skarbowego.

Relpol szacuje, że przychody ze sprzedaży wzrosną w tym roku o 10 proc. — do 99,6 mln zł. Chce rozpocząć sprzedaż do Skandynawii, Czech i Azji Wschodniej. Planuje też przeniesienie z Włoch linii do produkcji podzespołów z tworzyw sztucznych do przekaźników miniaturowych objętych kontraktem z Carlo Gavazzi.

Cel — poprawa rentowności kontraktu. Wzrost przychodów ma być także efektem wprowadzenia nowych produktów. W tym przypadku jednak, aby zmaksymalizować zyski, Relpol chce przenieść produkcję do Indii lub na Ukrainę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Zysk wzrośnie do 6,5 mln zł