Zysk ZA Puławy spadł, ale jest wyższy niż prognozowano

(Marek Druś)
14-08-2006, 10:28

Zakłady Azotowe Puławy miały 13,08 mln zł zysku netto w IV kwartale roku rozrachunkowego, kończącego się w czerwcu. To wynik o 74 proc. niższy od osiągniętego rok wcześniej.

Zakłady Azotowe Puławy miały 13,08 mln zł zysku netto w IV kwartale roku rozrachunkowego, kończącego się w czerwcu. To wynik o 74 proc. niższy od osiągniętego rok wcześniej. Po czterech kwartałach zysk netto spółki wyniósł 126,16 mln zł i jest o 37,5 proc. niższy od wykazanego rok wcześniej. Wyniki spółki w zakończonym roku obrotowym są jednak lepsze od prognozowanych.

Zysk operacyjny ZA Puławy wyniósł w IV kwartale 13,6 mln zł i jest o 79 proc. niższy od osiągniętego rok wcześniej. Po czterech kwartałach zysk operacyjny wynosił 156,9 mln zł i jest o 45 proc. niższy od wykazanego po czterech kwartałach ubiegłego roku.

Przychody spółki wyniosły w IV kwartale 540 mln zł i są o 3,2 proc. wyższe od wykazanych rok wcześniej. Po czterech kwartałach wyniosły 2,03 mld zł, co oznacza 4,1 proc. wzrost wobec poprzedniego roku. 

26 kwietnia zarząd ZA Puławy podwyższył prognozę na rok obrotowy 2005/2006. Przychody ze sprzedaży miały sięgnąć 1,98 mld zł, zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) 268,8 mln zł, zysk operacyjny (EBIT) 154,0 mln zł, a zysk netto 123,0 mln zł. We wrześniu ubiegłego roku spółka prognozowała, że w kończącym się 30 czerwca roku obrotowym osiągnie 1,9 mld zł przychodów, 144 mln zł zysku operacyjnego i 117 mln zł zysku netto.

ZA„Puławy” nie sporządzająsprawozdania skonsolidowanego, tj. nie obejmująkonsolidacjąspółek zależnych i stowarzyszonych ze względu na fakt,że wielkości wykazane w sprawozdaniach finansowych tych spółek sąnieistotne dla przedstawienia sytuacji majątkowej i finansowej oraz wyniku finansowego ZA„Puławy”.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Zysk ZA Puławy spadł, ale jest wyższy niż prognozowano