Czytasz dzięki

Zysk zaskoczył CP Energię

ABT
opublikowano: 07-11-2008, 00:00

Dzięki inwestycjom spółka poprawia wyniki. Wzorem PGNiG podwyższy też cenę gazu.

Dzięki inwestycjom spółka poprawia wyniki. Wzorem PGNiG podwyższy też cenę gazu.

Dystrybutor gazu CP Energia wypracował w III kw. 11 mln zł przychodów, 67 proc. więcej niż przed rokiem. Od stycznia sięgnęły one 29,1 mln zł (+148 proc.), a strata za dziewięć miesięcy zmniejszyła się do 1,7 mln zł z 2,1 mln zł w 2007 r. W samym III kw. zysk netto grupy przekroczył 0,06 mln zł.

— Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Spodziewaliśmy się lepszych efektów raczej w IV kw., który dla branży gazowniczej jest jednym z najlepszych w roku ze względu na sezon grzewczy. Zysk poprawił się dzięki inwestycjom — mówi prezes Marcin Buczkowski.

To nie wszystko.

— Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nam wyższe taryfy z jedynie tygodniowym opóźnieniem w stosunku do podwyżek PGNiG — mówi Marcin Buczkowski.

Klienci mogą spodziewać się więc podwyżki cen gazu w skali zbliżonej do tej, jaką wprowadziło PGNiG. Taryfa monopolisty dla przemysłu wzrosła o 6,8-10,3 proc.

Prezes nie boi się, że światowy kryzys uderzy w inwestycje.

— Projekty, które obiecaliśmy inwestorom, mają już zamknięte finansowanie, a ich realizacja zbliża się do finału. Inwestycje infrastrukturalne cechuje mniejsze ryzyko, więc nie powinno być problemu ze zdobyciem kapitału na kolejne — podkreśla Marcin Buczkowski.

W tym roku CP Energia chce przeprowadzić emisję 4 mln akcji z prawem poboru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane