Zyski Roche rosną coraz szybciej

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 21-07-2006, 00:00

Szwajcarski potentat rynku farmaceutycznego, koncern Roche Holding, nie zawiódł oczekiwań inwestorów i analityków. Wyniki spółki w drugim kwartale i w całym pierwszym półroczu przebiły wszelkie prognozy.

Firma specjalizująca się w lekach antynowotworowych w I półroczu zarobiła netto 3,97 mld CHF wobec 2,88 mld rok wcześniej. Przychody spółki z Bazylei zwiększyły się z 16,6 do 19,85 mld CHF. Dobre rezultaty Roche zawdzięcza popularności zaledwie trzech specyfików — onkologicznych Avastinu i Herceptinu oraz Tamiflu, środka przeciwko grypie, także ptasiej. Prognozy na kolejne miesiące też są dobre. Spółka szacuje, że wartość jej przychodów w całym roku zwiększy się o 10 proc., wobec średniej dla sektora na poziomie 7 proc.

Notowania spółki zachowują się lepiej od konkurentów. Mimo to ten rok nie jest szczególnie udany dla posiadaczy akcji Roche. Stopa zwrotu wynosi zaledwie 6 proc. Po czwartkowej sesji, kiedy kurs rósł momentami o ponad 3 proc., humory akcjonariuszy powinny się jednak nieco poprawić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zyski Roche rosną coraz szybciej