Zyski uzależnione od największych firm

EBE
opublikowano: 20-02-2014, 00:00

Bank BPH przyjmuje zapisy na 18-miesięczną lokatę strukturyzowaną ze 100-procentową ochroną kapitału.

Zysk z inwestycji będzie zależał od zachowania indeksu Euro Stoxx 50, w portfelu którego znajduje się 50 największych spółek europejskich, takich jak: Carrefour, Orange, BMW, Unilever, Volkswagen.

Początkowa wartość indeksu zostanie wyznaczona 20 marca. Na koniec inwestycji, na podstawie obserwacji wartości wskaźnika zanotowanych po 6, 12 i 18 miesiącach, zostanie obliczona uśredniona stopa zwrotu, której wartość po pomnożeniu przez współczynnik partycypacji wysokości 50-60 proc. (wartość ta ostateczna zostanie ustalona w dniu emisji) będzie stanowiła wysokość oprocentowania. Minimalna wpłata na lokatę wynosi 3 tys. zł, opłata manipulacyjna do 1 proc., a za wcześniejsze wycofanie się z inwestycji 7 proc. Zapisy będą przyjmowane do 14 marca.

Zdaniem „PB”:
Zaletą oferty jest prosty sposób naliczania zysku; wadą opłata manipulacyjna, która obniża zainwestowaną kwotę, wysoka opłata za zerwanie umowy oraz nieoprocentowanie oszczędności w trakcie subskrypcji, co oznacza, że pieniądze najlepiej wpłacić w ostatnich dniach zapisów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu