Zyskują mieszkańcy i środowisko

opublikowano: 16-12-2020, 21:09

Inżynieria Przemyśl specjalizuje się w budowie i remontach stacji uzdatniania wody, oczyszczalni ścieków oraz sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

Specjalność firmy:Stacja uzdatniania wody w Hawłowicach w gminie Pruchnik to jedna z wielu tego typu inwestycji zrealizowanych przez spółkę Inżynieria Przemyśl.
Specjalność firmy:Stacja uzdatniania wody w Hawłowicach w gminie Pruchnik to jedna z wielu tego typu inwestycji zrealizowanych przez spółkę Inżynieria Przemyśl.

Zaczęło się od innej firmy – Inżynierii Rzeszów. Ponieważ sporo zleceń wykonywała na terenie Przemyśla i okolic, jej właściciele postanowili w 2003 r. utworzyć nową spółkę, która stała się przyjazną miejscową firmą. Inżynieria Przemyśl startowała głównie w przetargach na zamówienia publiczne dotyczące ochrony środowiska. Dziś najczęściej realizuje umowy o wartościach około 4–5 mln zł.

Czasami obie Inżynierie tworzą konsorcjum, kiedy zamówienie jest znacznie większe. Obiema firmami kieruje ten sam prezes.

– Obecnie wykonujemy dwa zlecenia. Pierwsze dotyczy modernizacji stacji uzdatniania wody w gminie Stubno. Jest ono praktycznie na ukończeniu. Drugie również obejmuje zakresem modernizację stacji uzdatniania wody w gminie Pruchnik i jest zaawansowane w około 40 proc. – mówi Grzegorz Król, prezes Inżynierii Przemyśl.

Spółka działa głównie jako generalny wykonawca.

Na pytanie o wpływ pandemii na działanie firmy prezes odpowiada: – Mocno nas nie dotknęła, ale też odczuliśmy rozmaite utrudnienia.

– Oczywiście ponieśliśmy dodatkowe wydatki na maseczki, płyny odkażające, ale też musieliśmy przygotowywać odpowiednie miejsca (znacznie większe niż wcześniej) na zapleczu budowy. Ponadto musieliśmy się liczyć z pewnymi opóźnieniami, szczególnie w pozyskaniu odpowiednich decyzji czy uzgodnień urzędowych, które w warunkach pandemii wymagały znacznie więcej czasu niż dotychczas – podkreśla Grzegorz Król.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane