Żywiec ma przeprosić Habsburgów

Maria Trepińska
opublikowano: 11-04-2002, 00:00

KATOWICE. Sąd Apelacyjny w Katowicach oddalił powództwo spadkobierców rodziny Habsburgów i uznał, że Browar Żywiec może używać dotychczasowych symboli na etykietach i opakowaniach - chodzi o datę powstania browaru, czyli 1856 r., przymiotnik „arcyksiążęcy” i koronę.

— Oznacza to, że spółka nadal będzie mogła wykorzystywać wymienione elementy — wyjaśnia mecenas Paweł Ciećwierz, pełnomocnik Browarów Żywiec.

Jednocześnie sąd zakazał spółce Browar Żywiec posługiwania się herbem rodowym Habsburgów i zobowiązał giełdową firmę do zamieszczenia w ciągu dwóch tygodni oświadczenia w prasie, w którym ma przeprosić rodzinę Habsburgów za użycie herbu rodowego w broszurze reklamowej, wydanej z okazji 140-lecia firmy, oraz na podstawkach do piwa.

Zdaniem Krzysztofa Ruta, dyrektora ds. korporacyjnych spółki, oddalenie powództwa i pozwolenie na odwoływanie się przez firmę do tradycji zamyka kolejny etap w sporze. Pełnomocnik rodziny Habsburgów zapowiedział już kasację wyroku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu