Citigroup spodziewa się wzrostu ceny złota

opublikowano: 12-12-2019, 11:38

Kurs złota ma więcej przestrzeni do wzrostu w sytuacji kiedy Fed sygnalizuje brak podwyżek stóp w 2020 roku, prognozuje Citigroup.

- Poprzeczka dla Fed do podwyższenia stóp w przyszłym roku jest skrajnie wysoko – uważa Aakash Doshi z Citigroup. – W sytuacji kiedy jest wciąż ryzyko słabnięcia globalnego wzrostu, inflacja nie osiągnęła celu, a napięcia w handlu prawdopodobnie utrzymają się w 2020 roku uważamy, że poprzeczka po stronie obniżki stóp lub powrotu do luzowania jest niżej – dodał.   

Zobacz więcej

Złoto, fot. Bloomberg

Prognozuje, że złoto z kontraktów notowanych na Comex będzie wyceniane na średnio 1575 USD w 2020 roku. Kurs może wzrosnąć nawet powyżej 1600 USD, co będzie szczególnie prawdopodobne pod koniec przyszłego roku. W czwartek złoto jest notowane po ok. 1478 USD za uncję. Od początku roku zdrożało o 15 proc.

W „byczym” scenariuszu Citigroup, kurs złota może przekroczyć 2000 USD w 2021 lub 2022 roku.

Jako największe krótkoterminowe zagrożenie dla notowań złota Citigroup uważa niespodziewane zawarcie umowy handlowej USA z Chinami i wycofanie nałożonych przez kraje podczas wojny handlowej ceł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy