Zaloguj
Najbardziej opiniotwórcze medium biznesowe w Polsce
Od 26 lat piszemy o gospodarce i rynkach finansowych
30 dziennikarzy i analityków pisze dla Ciebie każdego dnia

Najczęściej zadawane pytania

FAQ - Subskrypcje

Jak mogę kupić subskrypcję?

Najprościej jest skorzystać z pakietów Basic lub Premium, zarejestrować się, opłacić zamówienie i cieszyć się dostępem do najlepszych treści biznesowych w Polsce.

Możesz również zamówić subskrypcję telefonicznie, dzwoniąc pod numer 801 081 771 lub 22 333 98 32 albo napisać na adres [email protected].

Jakie są możliwości płatności za subskrypcję?

Za swoją subskrypcję możesz zapłacić na kilka sposobów, wybierając:
- płatność internetową Stripe (płatności cykliczne)
- płatność internetową PayU (płatności jednorazowe)
- płatność kartą (VISA, Mastercard, Maestro)/Strip/PayU
- płatność Blikiem
- płatność Masterpass/Visa Checkout/Stripe/PayU
- tradycyjnym przelewem bankowym.

Jak mogę otrzymać fakturę VAT?

Faktury VAT wystawiane są w ciągu siedmiu dni roboczych od momentu zaksięgowania płatności. Potwierdzenie warunków zamówienia jest tożsame z wyrażeniem zgody na otrzymywanie faktur drogą elektroniczną na podany w zamówieniu adres e-mail.

Aby zaktualizować swoje dane (także te do rozliczeń) zaloguj się na swoje konto, a następnie przejdź do zakładki Twoje dane. Wprowadź aktualne dane, a następnie zatwierdź klikając przycisk - Zmień dane.

Zasady realizacji płatności cyklicznych

Płatności za kolejne okresy subskrypcji realizowane są przez pobranie kwoty z karty płatniczej nie wcześniej niż 72 godz. przed zakończeniem subskrypcji i do tego momentu możesz anulować subskrypcję. Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto.

Zasady realizacji płatności autoodnawialnych

Płatność autoodnawialna to forma automatycznego przedłużenia subskrypcji dla osób, które nie wybrały cyklicznych płatności kartą. Subskrypcja autoodnawialna to przedłużanie na kolejny okres, a następnie wystawianie faktury proforma z 14-dniowym terminem płatności. Z płatności autoodnawialnych można zrezygnować, wysyłając wiadomość na adres [email protected] na zasadach określonych w regulaminie (pkt 81).

Jak mogę sprawdzić, do kiedy ważna jest moja subskrypcja?

Datę zakończenia Twojej subskrypcji sprawdzisz, logując się na swoje konto, a następnie przechodząc do zakładki Subskrypcje.

Na jakich urządzeniach mogę korzystać z pb.pl?

Masz możliwość wygodnego korzystania z pb.pl na komputerze, tablecie i telefonie komórkowym. Można być zalogowanym na maksymalnie czterech urządzeniach.

Kiedy otrzymam dostęp do subskrypcji?

Po otrzymaniu płatności za subskrypcję dostęp aktywowany jest od razu. W przypadku wydania papierowego nasz konsultant zadzwoni w ciągu dwóch dni roboczych od dokonanego zakupu w celu ustalenia szczegółów dostawy.

Jak mogę zmienić adres dostawy prasy?

Jeśli chcesz zmienić adres dostawy, skontaktuj się z nami pod numerem 801 801 771 lub 22 333 98 32 albo napisz na adres [email protected].

FAQ - Konto na pb.pl

Jak założyć konto na pb.pl?

Aby założyć konto, wejdź na pb.pl i przycisk Zaloguj (w prawym górnym rogu). Po pokazaniu się formularza z logowaniem pojawi się przycisk "Rejestracja". Kliknij go, wpisz swój adres mailowy i utwórz hasło. Hasło zostanie domyślnie zapamiętane, aby nie trzeba było go wprowadzać przy kolejnym logowaniu.

W razie problemów z logowaniem skontaktuj się z nami pod numerem 801 801 771 lub 22 333 98 32 albo napisz na adres [email protected].

Czy muszę założyć konto na pb.pl, aby móc korzystać z subskrypcji?

Tak, aby móc korzystać z subskrypcji, musisz najpierw utworzyć konto. Dostęp do subskrypcji możliwy jest wyłącznie po zalogowaniu.

Nie pamiętasz hasła do swojego konta. Jak je zmienić?

Aby odzyskać hasło, wejdź na pb.pl i kliknij przycisk „Zaloguj” (w prawym górnym rogu) – pokaże się formularz logowania. Kliknij „Zmiana hasła”, a następnie wpisz adres mailowy, na który zostało założone konto. Na podany adres zostanie wysłany link do zmiany hasła. Po jego kliknięciu możesz ustalić nowe hasło, wybierając przycisk „Ustalam hasło”. Hasło musi składać się z minimum sześciu znaków.

Mam problem z zalogowaniem

W razie problemów z zalogowaniem spróbuj zalogować się w innej przeglądarce. Jeśli to nie pomoże, skontaktuj się z nami pod numerem 801 801 771 lub 22 333 98 32 albo napisz na adres [email protected].

Mam zablokowany dostęp do artykułów mimo zalogowania na konto

Jeśli po zalogowaniu się na konto masz zablokowany dostęp do artykułów, to prawdopodobnie skończyła Ci się subskrypcja. Przedłużysz ją, opłacając kolejny okres rozliczeniowy. Jeśli subskrypcja jest opłacona, a problem mimo to występuje, skontaktuj się z nami pod numerem 801 801 771 lub 22 333 98 32 albo napisz na adres [email protected].

Ile osób może korzystać z mojego konta na pb.pl?

Dostęp do pb.pl jest przyznawany indywidualnie. Możesz z niego korzystać na maksymalnie czterech urządzeniach.

FAQ - Aplikacja mobilna

Android i iOS

Nasza aplikacja dostępna jest zarówno w sklepie Google Play, jak i App Store.

iOS: Wymaga systemu iOS 8.0 lub nowszego. Zgodność z urządzeniami: iPhone, iPad oraz iPod touch.

Android: 4.0.3 i nowsze.

Na jakich urządzeniach mogą korzystać z aplikacji?

Z aplikacji mobilnej możesz korzystać na tabletach i smartfonach.

Czy trzeba subskrybować Puls Biznesu, aby korzystać z aplikacji?

Tak, aby móc odblokować dostęp do treści zawartych w aplikacji mobilnej, musisz mieć aktywną subskrypcję. Możesz wykupić ją tutaj: pb.pl/subskrypcja.

Czy w aplikacji mobilnej jest dostęp do e-wydania?

Tak. Mając aktywny dostęp do subskrypcji Pulsu Biznesu, posiadasz dostęp do e-wydania na każdym urządzeniu mobilnym.

FAQ - Oferta korporacyjna

Czym jest subskrypcja korporacyjna?

Subskrypcja korporacyjna to subskrypcja Pulsu Biznesu w wersji Premium dostępna dla grupy co najmniej pięciu użytkowników. Subskrybenci korporacyjni otrzymują nieograniczony dostęp do serwisu ze wszystkimi jego funkcjonalnościami na każdym urządzeniu, w tym w aplikacji mobilnej. Więcej dowiesz się na: oferta.korporacyjna.pb.pl.

Jaka jest minimalna liczba dostępów?

Minimalna liczba zamawianych dostępów w ofercie korporacyjnej to pięć.

Kto może skorzystać z próbnej subskrypcji korporacyjnej?

Z próbnej subskrypcji korporacyjnej może skorzystać jednorazowo każda organizacja. Warunkiem przyznania wersji próbnej jest podanie pięciu lub więcej adresów e-mail użytkowników, którym zostanie aktywowana subskrypcja próbna.

Co otrzymam w ramach subskrypcji próbnej?

W ramach subskrypcji próbnej każdy z użytkowników Pulsu Biznesu otrzyma nieograniczony dostęp do treści publikowanych na pb.pl, do platformy wsparcia prawnego LexBiznes, raportów branżowych, aplikacji mobilnej artykułów z Analiz PB oraz pełny dostęp do Platformy Danych PB. W okresie próbnym na podany adres e-mail będziemy także wysyłali codzienny poranny newsletter Pulsu Biznesu.

Co stanie się po zakończeniu okresu próbnego?

Po zakończeniu okresu próbnego subskrypcja wygaśnie automatycznie, a zamawiający nie zostanie obciążony żadnymi zobowiązaniami. Następnie nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą, aby przedstawić propozycję dostosowaną do Twoich potrzeb.

Jaki jest koszt subskrypcji korporacyjnej?

Koszt uzależniony jest od liczby użytkowników oraz czasu trwania subskrypcji. Wraz ze wzrostem liczby dostępów cena jednostkowa maleje. Wycena przygotowywana jest indywidualnie z uwzględnieniem specjalnych rabatów przyznawanych w ramach współpracy korporacyjnej.

Czy mogę omówić ofertę z konsultantem?

Tak, w tym celu wyślij e-mail na adres: [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 600 013 363.

Czy z oferty korporacyjnej mogą skorzystać inne podmioty niż przedsiębiorstwa?

Tak, oferta korporacyjna dostępna jest dla każdej organizacji zainteresowanej zamówieniem co najmniej pięciu dostępów do Pulsu Biznesu. Do współpracy zapraszamy zarówno firmy, jak i szkoły wyższe, urzędy oraz fundacje.

Czy wersja papierowa jest zawarta w ofercie korporacyjnej?

Możliwe jest uwzględnienie wersji drukowanej Pulsu Biznesu jako odrębnej pozycji w ramach oferty korporacyjnej w specjalnej cenie.

FAQ - Więcej o produktach PB

Portal pb.pl

Portal ekonomiczny pb.pl prowadzony jest przez Bonnier Business Polska sp. z o.o., który należy do szwedzkiej Grupy Bonnier – jednego z największych na świecie koncernów medialnych, posiadającego 175 firm w 16 krajach. Każdego dnia na pb.pl pojawia się ok. 100 informacji o najważniejszych wydarzeniach ze świata gospodarki, w tym artykuły opublikowane na łamach dziennika Pulsu Biznesu.

Oferta subskrypcji

Puls Biznesu możesz subskrybować w ramach dwóch pakietów – Basic lub Premium – w zależności od tego, na jakich korzyściach Ci zależy. Szczegółowy opis zawartości pakietów znajdziesz tutaj: pb.pl/subskrypcja.

Newslettery

Zapisując się do newsletterów Pulsu Biznesu, otrzymasz na maila zebrane najważniejsze informacje dotyczące konkretnej tematyki, które opublikowaliśmy na pb.pl. Dzięki temu w jednym miejscu znajdziesz to, co najistotniejsze. Po zalogowaniu się do swojego konta na pb.pl i kliknięciu zakładki Newslettery, możesz zdecydować, na jakie z nich (autorskie lub tematyczne) chcesz się jeszcze zapisać.

E-wydanie

E-wydanie jest elektroniczną wersją dziennika dostępną o godzinie 20 dzień wcześniej niż na papierze (od poniedziałku do piątku). Dzięki niemu możesz czytać gazetę na komputerze i dowolnym urządzeniu mobilnym.

Dostęp do e-wydań otrzymasz, wykupując subskrypcję w pakiecie Premium. Wszystkie numery znajdziesz tutaj: e-wydanie (w wersji tylko do odczytu).

Wydanie papierowe

Wydanie papierowe Pulsu Biznesu jest dostępne od poniedziałku do piątku. Możesz zamówić je do domu lub bezpośrednio do biura. Dziennik prezentuje najważniejsze fakty tak, aby były przydatne w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorcy, menedżera, inwestora i osób zainteresowanych najważniejszymi informacjami biznesowymi.

Aplikacja mobilna

Dzięki aplikacji mobilnej możesz jeszcze wygodniej czytać nasze informacje gospodarcze na tabletach i smartfonach. Aplikacja mobilna dostępna jest w wersji na Androida i iOS.

Pobierz:

Raporty, rankingi, zestawienia

Jeśli masz aktywną subskrypcję Premium, uzyskasz dostęp do naszych raportów, m.in. do katalogów Gazel Biznesu, wyników rankingu Złoty Bankier, a także licznych raportów na temat bankowości w Polsce. Aby zobaczyć pełną zawartość, wejdź na: pb.pl/konto/pliki i zaloguj się na swoje konto.

LexBiznes

W systemie wiedzy prawnej LexBiznes znajdziesz m.in. wzory dokumentów oraz pism szczególnie przydatnych dla przedsiębiorców, ale także akty prawne, orzecznictwo i interpretacje. Na portalu lexbiznes.pb.pl znajdziesz również najważniejsze zmiany w prawie podzielone na kategorie, abyś jeszcze łatwiej mógł odnaleźć to, co Cię interesuje.

MójPB

MójPB to Twoja spersonalizowana wersja Pulsu Biznesu – wystarczy, że wskażesz, które branże czy tematy są dla ciebie najważniejsze, a znajdziesz je w jednym miejscu. Możesz również obserwować swoich ulubionych autorów, aby mieć pewność, że nie pominiesz żadnego ich tekstu.

Analizy PB

Analizy PB to bieżący monitoring najważniejszych sektorów gospodarki i analiza kluczowych danych makroekonomicznych. Na portalu znajdziesz codzienne komentarze i prognozy naszych najbardziej doświadczonych analityków.

Platforma Danych PB

Platforma Danych PB to narzędzie, dzięki któremu możesz samodzielnie tworzyć, porównywać i pobierać wykresy z wielu branż. Będziesz mógł na bieżąco przygotowywać strategie i modele analityczne na podstawie najnowszych danych oraz tworzyć z nich spersonalizowane analizy.

MASZ PYTANIA? [email protected] 22 333 98 32