Cube.ITG pokazał zysk

Spółka IT, stojąca w kolejce na GPW, zarobiła w 2013 r. blisko 5 mln zł netto.

Cube.ITG — firma informatyczna, która powstała w ubiegłym roku z połączenia kilku mniejszych spółek — dowiodła, że może przynosić zyski. Wszystko dzięki udanemu ostatniemu kwartałowi 2013 r., który zamknęła z 4,4 mln zł netto na plusie. Dzięki temu jej roczny wynik netto wyniósł prawie 5 mln zł, a operacyjny — 8,3 mln zł przy 141 mln zł przychodów.

Wcześniej spółka, która jest obecnie notowana na NewConnect, mimo buńczucznych zapowiedzi dotyczących planów rozwoju rozczarowywała wynikami. Na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku miała zaledwie 400 tys. zł zysku netto przy ponad 100 mln zł przychodów.

— Poprawa wyników jest efektem prowadzonej optymalizacji kosztowej, zawiązanej z procesem integracji podmiotów, które stworzyły Cube. ITG. Pełnych efektów synergii spodziewamy się w tym roku — mówi Adam Leda, prezes spółki.

Portfel kontraktów na ten rok wynosi 43 proc. planowanych przychodów. Największy udział w nim mają umowy z podmiotami z sektorów bankowego, detalicznego i energetycznego. Od roku Cube.ITG pracuje nad przenosinami na główny parkiet. W listopadzie 2013 r. przedstawiciele spółki zapowiadali, że jeśli Komisja Nadzoru Finansowego szybko zaakceptuje prospekt, debiut będzie możliwy jeszcze w grudniu. Tak się jednak nie stało — firma nadal czeka na zgodę nadzoru na debiut na GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy