Giełdowy flesz (cz. 2)

ASZ
28-11-2006, 00:00

ELEKTROMONTAŻ-EXP. –15,0 proc.

Akcjonariusze Elektromontażu Export musieli pogodzić się z utratą części piątkowych zysków. Na poprzedniej sesji akcje spółki mającej prawomocne postanowienie sądu o upadłości z możliwością układu drożały nawet do 4,37 zł, czyli o ponad 39 proc. Poniedziałek przyniósł głęboką korektę, bo firma nie opublikowała pozytywnego komunikatu. Wzrost więc opierał się jedynie na pobożnych życzeniach spekulantów. Wkrótce należy oczekiwać publikacji pro- pozycji układowych dla wierzycieli.

ELKOP –1,8 proc.

Informacje o planowanym splicie lub emisji walorów z prawem poboru zazwyczaj wywołują euforię inwestorów i szał zakupów akcji. Możliwe, że będzie tak również z Elkopem. W poniedziałek jednak kurs nieco spadł. O aktywnym handlu akcjami spółki nie ma mowy, bo firma jest notowana w systemie dwóch fixingów. Chorzowska firma chce przeprowadzić split walorów w stosunku 1 do 13. Zamierza też sprzedać 5,5 mln akcji z prawem poboru. Proponowany termin ustalenia prawa poboru to 15 marca.

POLNORD +9,1 proc.

Wzmożonym popytem na akcje Polnordu zareagowali inwestorzy na podpisanie z Cadbury Polska listu intencyjnego na budowę fabryki gumy do żucia w Skarbimierzu. Szacowana wartość prac to około 45 mln zł netto, a okres realizacji inwestycji wyniesie osiem miesięcy. Kontrakt ma być podpisany do 15 grudnia, ale już sam list należy traktować jako umowę. Na jej mocy Polnord rozpoczyna organizację placu budowy, zamawianie materiałów i zawieranie umów z podwykonawcami. Akcje drożały już ósmą sesję z kolei i ustanowiły nowy historyczny rekord 92,5 zł. Od 23 października, kiedy doszło do wybicia górą z konsolidacji, akcjonariusze wzbogacili się o 215 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz (cz. 2)