Huśtawka na Centrozapie

DI, "Parkiet"
23-02-2011, 09:58

Po wtorkowej zwyżce kursu, środa przynosi spadek notowań Centrozapu. Inwestorzy uświadamiają sobie powoli – a pomaga im w tym „Parkiet” - że choć wybrany został generalny wykonawca przerobu drewna w  Komi, nadal nie wiadomo, kto sfinansuje inwestycję.

Informacja o wyborze kanadyjskiego koncernu SNC-Lavalin jako generalnego wykonawcy zakładu przerobu drewna w Komi wywindowała kurs Centrozapu o 4,5 proc., do 44 gr. To wszystko we wtorek, bo już środa przynosi spadek kursu. Nie wiadomo bowiem, kto sfinansuje inwestycję, której wartość rozrosła się ze 140 mln euro (554 mln zł) do 400 mln euro (1,56 mld zł). Jakby nie dość niepewności, Centrozap rozwiązał zawartą w czerwcu ub.r. umowę z  Beltex Global, który miał postawić fabrykę płyt OSB i CLT w Komi i wesprzeć finansowo przedsięwzięcie Centrozapu.

Dla przypomnienia, Centrozap w zamian za półwieczną dzierżawę 850 tys. mkw. lasów w Komi miał wybudować zakład przerobu drewna w latach 2008–2011. Tymczasem 2011 r. już się rozpoczął, ale nie ma nawet fundamentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, "Parkiet"

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Huśtawka na Centrozapie