Ktoś postawił, że Tesla stanieje o 75 proc.

opublikowano: 19-02-2014, 17:42

Inwestor zawarł kontrakty opcyjne, które dadzą mu największy zysk, jeśli akcje Tesli stanieją o 75 proc. do stycznia przyszłego roku.

CNBC informuje, że we wtorek duży inwestor zawarł złożoną transakcję opcyjną na spadek notowań Tesli, producenta aut elektrycznych. Możliwa maksymalna strata to 700 tys. USD. Możliwy maksymalny zysk to 9,3 mln USD. Inwestor osiągnie go jeśli akcje Tesli stanieją do 50 USD. Obecnie ich kurs to prawie 197 USD. Aby inwestor „wyszedł na zero” kurs spółki musi spaść do 96,50 USD.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Ktoś zawarł całkiem niedźwiedzi zakład, nie uważam, że to ma związek z zyskami, myślę, że chodzi o ocenę relacji wyceny spółki w odniesieniu do jej fundamentów – powiedział Mike Khouw, strateg w Dash Financial.  – Kiedy pomyślimy, jak mocno ta firma musiałaby urosnąć aby uzasadnić swoją wycenę na poziomie 25 mld USD, to naprawdę daleko idące oczekiwanie – dodał. 

Po środowej sesji Tesla opublikuje wyniki kwartalne. Analitycy oczekują 23 centów na akcję prezy 684 mln USD sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu