Loteria ministerialna

opublikowano: 24-05-2018, 22:00

Choć Polaków do zakupów obligacji skarbowych o krótkim terminie wykupu nie trzeba specjalnie namawiać to w czerwcu w ofercie resortu finansów znajdą się obligacje 10-miesięczne, dające szansę na premię pieniężną.

Choć Polaków do zakupów obligacji skarbowych o krótkim terminie wykupu nie trzeba specjalnie namawiać — o czym świadczą wyniki sprzedaży choćby Listopadowej 13-tki (874 mln zł) i znajdujących się od niedawna w stałej obligacji 3-miesięcznych — to w czerwcu w ofercie resortu finansów znajdą się obligacje 10-miesięczne, dające szansę na premię pieniężną. Gwarantowany jest zysk w wysokości 1,5 proc. w skali roku (tyle, ile daje obligacja 3-miesięczna), a dodatkowo każdy kupujący weźmie udział w loterii, w której nagrody będą pieniężne. Ich wysokość to 10, 100, 1 tys. lub 10 tys. zł. Losowanie odbędzie się 20 marca 2019 r., a weźmie w nim udział każda obligacja.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

— Emisja obligacji premiowych stanowi uatrakcyjnienie oferty obligacji dla nabywców indywidualnych, ma na celu zwiększenie skali oszczędności i promocję wszystkich skarbowych obligacji oszczędnościowych — komentuje Piotr Nowak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Oprócz obligacji 3— i 10-miesięcznych w czerwcu w sprzedaży będą też papiery skarbowe o dłuższych terminach wykupu — od 2 do 12 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Loteria ministerialna