Czytasz dzięki

AirAsia szuka 500 mln dolarów dofinansowania

ARŻ
opublikowano: 09-07-2020, 15:23

Malezyjski tani przewoźnik, który przez pandemię koronawirusa znalazł się na krawędzi bankructwa, stara się o dofinansowanie w kwocie 2 mld ringgitów (469 mln dolarów). Pieniądze umożliwiłyby firmie kontynuację działalności, pisze Reuters.

Audytorzy stwierdzili, że sprawozdania finansowe AirAsia i obecne warunki branżowe wskazują na znaczną niepewność co do perspektyw spółki na utrzymanie na rynku.  

Zobacz więcej

Samoloty AirAsia na lotnisku w Kuala Lumpur

Fot. Bloomberg

Linie podały w oświadczeniu, że niektóre instytucje finansowe poprą wniosek o finansowanie w wysokości ponad 1 miliarda ring gitów. Rozważa także inne opcje pozyskiwania funduszy, w tym zwiększenie zadłużenia i sprzedaż akcji.

AirAsia potrzebuje łącznie 2 mld ringgitów. Chce zebrać tę kwotę w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Dyrektor naczelny linii lotniczej, Tony Fernandes, stwierdził, że zarządzana przez niego firma może odzyskać rentowność w przyszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane