Biznes i nauka wymienią się wiedzą

opublikowano: 08-07-2013, 00:00

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie wprowadzi swoich naukowców do lokalnych firm. Do siebie zaprosi ich pracowników.

Rozpoczął się nabór do V edycji projektu „Czas na staż II — dyfuzja wiedzy pomiędzy uczelnią a biznesem”. Realizuje go Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT) w Szczecinie. Celem projektu jest zwiększenie poziomu współpracy pomiędzy sektorem nauki i przedsiębiorstwami w regionie.

Udział w nim mogą wziąć m.in. pracownicy ZUT zatrudnieni na umowę o pracę oraz pracownicy przedsiębiorstw z siedzibą w woj. zachodniopomorskim (od nich wymagany jest co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe). Pierwsi odbędą staż w lokalnych firmach i będą mogli w praktyce np. przetestować swoje naukowe koncepty, drudzy bliżej poznają środowisko akademickie.

Do każdej edycji projektu może zostać zakwalifikowanych 10 naukowców i cztery osoby z firm. Stażystom zostanie wypłacone stypendium, wynagrodzenie przewidziano także dla ich opiekunów. Spotkanie informacyjne dla kandydatów zaplanowano na 15 lipca.

A organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną, ostatnia już edycję projektu — nabór ruszy w październiku 2013 r. W sumie w całym projekcie — współfinansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, 8.2.1 „Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw”— wezmą udział 84 osoby.

Dodatkowe informacje, regulamin i formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej organizatora: www.innowacje.zut.edu.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu