Cud w powiecie wołomińskim

DI
opublikowano: 02-11-2010, 09:31

Tak uzyskanie dofinansowania z Narodowego Programu Budowy Dróg określa burmistrz podwarszawskich Ząbek - jeden z bohaterów kampanii "Pulsu Biznesu".

Jak podkreśla Robert Perkowski, od początku istnienia programu schetynówek żadna gmina ani powiat wołomiński nie uzyskały rządowego dofinansowania.
- Zdarzył się (...) cud ;). Schetynówka w naszym powiecie, dokładniej w Ząbkach - pisze na miejskiej stronie burmistrz Perkowski.
Miasto dostało nieco ponad 786 tys. zł, czyli połowę planowanej wartości inwestycji - modernizacji ul. Powstańców.
- Spośród 35 zakwalifikowanych do dofinansowania gminnych projektów w naszym województwie ząbkowski projekt uzyskał miejsce 33 (ze 108 punktami). Konkurencja nie była łatwa, gdyż preferowano gminy z terenów powodziowych, których również było bez liku. Nadmienię, że w naszym województwie złożono 148 wniosków o dofinansowanie budowy dróg gminnych w ramach "schetynówek" - chwali się burmistrz Ząbek.
Drugiego cudu jednak nie było. Starostwo w Wołominie wystąpiło także o pieniądze na modernizację ul. Batorego w Ząbkach., Wniosek dostał 122 pkt. Żeby dostać dofinansowanie trzeba było mieć minimum 135 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane