Futures na indeksy USA w kolorze nadziei

opublikowano: 12-01-2012, 12:56

Kontrakty na amerykańskie indeksy rosną w czwartek w ślad za europejskimi giełdami, które zyskują dzięki udanym aukcjom obligacji w Hiszpanii i we Włoszech. Inwestorzy czekają na decyzję Europejskiego Banku Centralnego ws. stóp procentowych oraz liczne dane z gospodarki USA.

Futures na indeks Dow Jones Industrial Average rosną o 0,40 proc., na indeks Standard & Poor’s 500 o 0,44 proc., a na Nasdaq 100 o 0,55 proc.

Inwestorzy czekają na informację o decyzji EBC o poziomie stóp procentowych, która zostanie podana o godz. 13:45. Rynek jednak oczekuje, że prezes Mario Draghi będzie chciał zostawić sobie otwarte opcje w związku z trwającym w regionie kryzysem zadłużenia i pozostawi stopy bez zmian.

Z ważnych dla inwestorów informacji z gospodarki USA o godz. 14:30 opublikowane zostaną cotygodniowe dane o liczbie nowozarejestrowanych bezrobotnych, a o godz. 16:00 listopadowe dane o zapasach niesprzedanych towarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Futures na indeksy USA w kolorze nadziei