Zaloguj się
Autor
rankingu:
Coface

Gazele Biznesu 2022

Poznaj najbardziej dynamiczne małe i średnie firmy w Polsce

Gazele Biznesu 2022

wróć do rankingu ⮌
#
ENERGYNAT Sp. z o.o.
icon_location
Marki, mazowieckie
Energynat to jedna z najszybciej rozwijających się polskich firm, czego potwierdzeniem jest tytuł Gazeli Biznesu 2022, który spółka otrzymała kolejny rok z rzędu, awansując w ogólnopolskim rankingu na miejsce 6. Zajmujemy również czołową pozycję wśród firm z branży OZE. Należymy do największych polskich dystrybutorów. Rokrocznie dostarczamy na rynek setki Megawatów komponentów PV. Jesteśmy też TOP2 największych dostawców modułów w Polsce (IEO 2021). Z powodzeniem działamy nie tylko w Polsce, ale także na zagranicznych rynkach. Obok ugruntowanej pozycji rynkowej w dziedzinie importu i hurtowej dystrybucji Grupa Energynat stawia na dynamiczny rozwój segmentu instalacji OZE oraz obrotu energią, kreując innowacyjne rozwiązania na rzecz transformacji energetycznej firm i samorządów. Energynat to także koncesjonowana spółka obrotu energią elektryczną, dzięki czemu dziś jesteśmy podmiotem integrującym w ramach posiadanej grupy spółek wszystkie elementy kompletnego łańcucha energetycznego, opartego na odnawialnych źródłach energii. Motorem napędowym Grupy Energynat w kolejnych latach będzie komercjalizacja flagowego projektu Gminy Samowystarczalnej Energetycznie oraz działalność spółki obrotu.

O FIRMIE

Energynat jest podmiotem integrującym w ramach posiadanej grupy spółek wszystkie elementy kompletnego łańcucha energetycznego, opartego o odnawialne źródła energii (OZE). Nasz zintegrowany model biznesowy to unikalne na polskim rynku połączenie kompetencji i usług, zapewniające naszym Klientom kompleksową i komplementarną ofertę z zakresu energii odnawialnej – od importu i dostarczania sprzętu PV, przez efektywne narzędzia analizy klienta, zaprojektowanie i wykonanie instalacji, po sprzedaż energii z OZE, jej bilansowanie, a także innowacje z obszaru zarządzania i optymalizacji kosztów zakupu energii. Jesteśmy także koncesjonowaną spółką obrotu energią elektryczną.

To my napędzamy transformację energetyczną polskich firm i samorządów, a nasz zespół to eksperci branży OZE.

Energynat Trade
Nasza spółka dystrybucyjna – Energynat Trade (www.energynat.trade) jest bezpośrednim importerem oraz autoryzowanym dystrybutorem wysokiej jakości komponentów fotowoltaicznych takich marek jak: SofarSolar, SolaX Power, Jinko Solar, Astronergy, Sunpower, SolarEdge oraz Wallbox. Od ręki realizujemy megawatowe zamówienia, zapewniając kompleksową logistykę i usługi magazynowe. Działalność dystrybucyjna to solidny fundament napędzający rozwój całej Grupy Energynat.

Energynat Solutions
Energynat Solutions (www.energynat.solutions) to spółka z Grupy Energynat specjalizująca się w projektowaniu i budowie źródeł wytwórczych OZE, w tym w szczególności obiektowych instalacji fotowoltaicznych. Naszą ofertę instalacji PV kierujemy przede wszystkim do małych, średnich oraz dużych firm.

Uzupełnieniem oferty Energynat Solutions są rozwiązania z zakresu biogazowni i elektro-mobilności, a także autorskie usługi energetyczne, tj. bilansowanie nadwyżek wyprodukowanej energii do innych punktów poboru, sprzedaż i odkup zielonej energii, optymalizacja profili zużycia oraz kosztów zakupu energii przy wykorzystaniu modeli cPPA oraz mechanizmów giełdowych TGE. Jesteśmy także koncesjonowaną spółką obrotu energią elektryczną.

Oprócz oferty dla biznesu Energynat działa równie aktywnie na rzecz transformacji energetycznej polskich samorządów, wychodząc znacząco poza obszar projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych. Sztandarowym projektem realizowanym obecnie przez spółkę Energynat Solutions dla samorządów jest wdrożenie autorskiej koncepcji Gminy Samowystarczalnej Energetycznie.

200 mln zł
tyle wyniosły skonsolidowane przychody spółek Grupy Energynat w roku 2021 r. Celem Grupy jest osiągnięcie przychodów na poziomie 1 mld zł do 2025 roku.
100 GWh
taki portfel energii z OZE był w posiadaniu Grupy Energynat na przełomie 2022/2023 roku. Ten, w ramach działań związanych z obrotem energią, spółka planuje podwoić do końca 2023.
quote_img
icon-quote
- Jesteśmy doświadczoną i stabilną finansowo spółką energetyczną, która swoją działalność na rynku obrotu energii rozpoczyna bez ryzykownego portfela kontraktów – to nasza ogromna przewaga. Co więcej, wchodzimy na rynek z blisko 100 GWh portfelem energii z OZE, który do końca 2023 r. planujemy podwoić. Działalność Energynatu w obszarze obrotu wyróżnia przede wszystkim indywidualne podejście do klienta i elastyczna oferta produktowa
- Daniel Raczkiewicz, członek zarządu i ekspert rynku energii

Dane

edycja * miejsce miejsce w
województwie
przychody (pln) wzrost
przychodów
zatrudnienie
2022 6 +1 4 178 082 407,60 961,31% 19
2021 7 - 1 59 500 061,20 704,54% 3
2020 - - - 18 524 915,74 - -
2019 - - - 8 445 263,58 - -
* Dane finansowe i zatrudnienie dotyczą roku poprzedniego w stosunku do edycji rankingu Gazele Biznesu, np. pozycja PRZYCHODY przy edycji 2020 to przychody osiągnięte przez firmę w 2019 roku
ZOBACZ RANKING

Partnerzy

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

Coface

Partner

Orlen

Kontakt

Masz pytanie dotyczące rankingu?
Chętnie na nie odpowiemy!
Chcesz wypromować swoją firmę na stronie gazele.pl?
Skontaktuj się z nami!