Maruderzy i lokomotywy tygodnia

AS
opublikowano: 12-11-2007, 00:00

MARUDERZY tygodnia

Bioton

-20,0%

Spółka zagościła na stałe wśród rynkowych maruderów. Kluczowe dla kursu producenta insuliny okażą się wyniki (14.11). W piątek prezes Biotonu nie chciał ujawnić, czy firma pochwali się zyskiem. Na poziomie operacyjnym wynik ma być jednak dodatni.

Polimex-Mostostal

-17,1%

Wzrost zysku netto grupy o 11 proc. i przychodów o 41 proc. nie zdołały wyhamować trwającego od 23 października trendu spadkowego kursu. W tym czasie notowania budowlanego holdingu, na czele którego stoi Konrad Jaskóła, spadły o 25 proc.

lokomotywy tygodnia

CEZ

+0,5%

Gdyby nie czwartkowy spadek notowań o 3,5 proc., bilans tygodnia byłby dużo korzystniejszy dla notowań spółki. W piątek inwestorzy chętnie kupowali akcje czeskiego giganta. CEZ zapowiedział, że weźmie udział w budowie elektrowni atomowej w Rumunii.

PGNiG

+4,2%

Tylko w piątek akcje PGNiG poddały się mocnej korekcie. Obroty nie były jednak wysokie. Wcześniej walory gazowego monopolisty cieszyły się dużym wzięciem. Inwestorzy liczą, że drożejące surowce (zwłaszcza ropa naftowa) przełożą się na lepsze wyniki finansowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy tygodnia