Ministerstwo skarbu wybrało CSFB

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 23-03-2004, 00:00

Nareszcie. Za czwartym razem resort skarbu wybrał doradcę prywatyzacyjnego dla największego detalisty.

Nie ma to jak zamówienie z wolnej ręki. Najnowsza próba wyboru przez Ministerstwo Skarbu Państwa doradcy przy prywatyzacji PKO BP zakończyła się sukcesem. Resort z czterech ofert wybrał konsorcjum Credit Suisse First Boston wraz z Biurem Maklerskim BGŻ. Decyzja zapadła w rekordowo krótkim czasie: tydzień od złożenia ofert.

W pobitym polu zostali konkurenci: Citigroup Global Markets (startowało z Domem Maklerskim Banku Handlowego), HSBC Investment Services Polska z HSBC Securities Polska oraz Polskie Konsorcjum Doradcze (Pro Invest International, Frąckowiak i Wspólnicy Consulting, Nicom Consulting, Doradca Konsultant, Warszawska Grupa Konsultingowa oraz Deutsche Bank Securities). Wybór doradcy nie oznacza jeszcze, że konsorcjum CSFB dostanie kontrakt. Kontrkandydaci mogą oprotestować decyzję.

Jak twierdzi Przemysław Morysiak, wiceminister skarbu, PKO BP zadebiutuje na GPW w czwartym kwartale. Do budżetu ma wpłynąć około 3 mld zł — jedna trzecia wpływów z prywatyzacji w 2004 r.

CSFB sądzi, że analizy przedprywatyzacyjne uda się przygotować w 14 tygodni od podpisania umowy. Według agencji ISB, chciałoby za nie otrzymać 13 mln zł. Za sprzedaż akcji na rynku krajowym zażyczyło sobie 0,18 proc. prowizji. Prywatyzacja miałaby trwać 23 tygodnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ministerstwo skarbu wybrało CSFB