Pięć razy więcej niż na Ukrainie

opublikowano: 16-07-2018, 22:00

Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez Personnel Service, listę najbardziej opłacalnych zawodów dla pracowników z Ukrainy otwiera budownictwo.

Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez Personnel Service, listę najbardziej opłacalnych zawodów dla pracowników z Ukrainy otwiera budownictwo. Z porównania danych z urzędów statystycznych obu krajów za pierwszy kwartał 2018 r. wynika, że średnia miesięczna pensja w branży budowlanej na Ukrainie wynosi zaledwie 976 zł, podczas gdy w Polsce — 4747,27 zł.

— Budownictwo to jedna z tych branż, która zatrudnia najwięcej pracowników z Ukrainy. Tylko w 2017 r. złożono aż 214 tys. oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy kadrze ze Wschodu. Zapotrzebowanie na pracowników z tego kraju jest oczywiście podyktowane ożywieniem na rynku nieruchomości. Ukraińcy natomiast chętnie do nas przyjeżdżają do pracy na budowie, bo wizja pięciokrotnie wyższych zarobków jest kusząca — mówi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane