Przetwórcy ryb pożarli się ze sobą

KZ
10-07-2012, 07:58

Akcjonariusze Wilbo odstąpili od umowy inwestycyjnej z Seko i Złotą Rybką. Żądają 10 mln zł.

Umowę zawarto 22 lutego. Teraz Dariusz Bobiński i Waldemar Wilandt poinformowali o odstąpieniu od niej i wezwali Seko i Złotą Rybką do zapłaty kary.

Zgodnie z treścią umowy Seko zobowiązała się do podjęcia w najwcześniejszym możliwym terminie wszelkich niezbędnych działań mających na celu wprowadzenie i dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW w Warszawie akcji nowej emisji Seko, które miały być objęte przez Akcjonariuszy Wilbo SA Dariusza Bobińskiego oraz Waldemara Wilandt na podstawie oferty złożonej zgodnie z warunkami określonymi w umowie inwestycyjnej i uchwale Walnego Zgromadzenia Seko.

- Dnia 6 lipca spełnione zostały wszystkie formalne warunki do podpisania umowy objęcia akcji, a akcjonariusze byli gotowi do spełnienia świadczenia wzajemnego, jednak przedstawiciele Seko odmówili podpisania umowy z akcjonariuszami żądając renegocjacji warunków umowy inwestycyjnej poprzez zamieszczenie dodatkowych postanowień umownych wraz zapisami o karach umownych - podano w komunikacie Wilbo.

- Odmawiając podpisania umów objęcia akcji (wyznaczonych było kilka terminów) z Akcjonariuszami, Seko znalazło się w zwłoce , co do obowiązku wykonania zobowiązania wynikającego z umowy wzajemnej - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Rolnictwo / Przetwórcy ryb pożarli się ze sobą