Rusza tydzień biznesu w Internecie

Ryszard Gromadzki
opublikowano: 02-04-2001, 00:00

Rusza tydzień biznesu w Internecie

W dniach 4-6 kwietnia w Poznaniu, Warszawie i Nowym Sączu odbędzie się eXpanding week — ogólnopolski tydzień elektronicznego biznesu. W czasie jego trwania będzie można się dowiedzieć, w jaki sposób zaistnieć biznesowo w Internecie.

Organizatorami przedsięwzięcia są uczelnie ekonomiczne — Szkoła Główna Handlowa z Warszawy, poznańska Akademia Ekonomiczna oraz Wyższa Szkoła Biznesu —National Louis University z Nowego Sącza.

Inicjatorem warsztatów eXpanding week jest SIFE eXpanding possibilities działająca przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu —organizacja studencka, która za cel przyjęła sobie niwelację dysproporcji w wiedzy na temat wykorzystywania Internetu.

— Liczymy, że konferencje i warsztaty, które odbędą się w ramach tygodnia elektronicznego biznesu staną się miejscem, w którym studenci oraz przedsiębiorcy będą mieli możliwość zdobycia praktycznej wiedzy dotyczącej elektronicznego biznesu — mówi Michał Przedlacki z SIFE, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Spotkania odbędą się od 4 do 6 kwietnia w Warszawie, Poznaniu i Nowym Sączu.

Efektywność w Internecie

Według Michała Przedlackiego, podczas eXpanding week będzie można dowiedzieć się, jak rozpocząć działalność w Internecie, w jaki sposób zdobyć lojalność klienta, zrozumieć, na czym polega CRM, czyli zarządzanie kontaktem z klientem, jak szukać pracy przez Internet.

W imprezie wezmą udział firmy internetowe takie jak: Weblab, Spedpol, przedstawiciele Allegro, Webtel, e-point, Hogart, eKatalyst. Swoją wiedzą na temat tego rynku podzielą się także przedstawiciele portalu Wirtualna Polska i pionu bankowości elektronicznej WBK.

Warsztaty o e-handlu

W trakcie tygodnia elektronicznego biznesu naukowcy z trzech ośrodków akademickich, w których będzie odbywała się impreza, poruszą zagadnienia z zakresu stosowania prawideł sztuki biznesu w tej specyficznej działalności, jaką jest internetowy biznes. Z kolei firmy operujące w sieci poprowadzą warsztaty m.in. Rozwój eCommerce w Polsce Wirtualnej Polski, czy Rozpoczęcie działalności w Internecie prowadzone przez Allegro.

Patronat medialny nad imprezą objęły: „Puls Biznesu”, „Głos Wielkopolski”oraz „Businessman”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rusza tydzień biznesu w Internecie