Volkswagen wygrał w sądzie z właścicielem diesla

opublikowano: 19-02-2019, 12:07

Niemiecki sąd wydał korzystny dla Volkswagena wyrok w procesie o rekompensatę dla właściciela auta z silnikiem diesla, donosi Reuters.

Prawnicy reprezentujący właściciela auta zapowiedzieli  apelację do sądu najwyższej instancji, BGH, którego werdykt określi odpowiedzialność prawną Volkswagena i potencjalne zobowiązanie do rekompensowania zakupu aut spółki z silnikami diesla. Będzie wiążący dla wszystkich niemieckich sądów. 

Reuters/FORUM

Właściciele aut z silnikami diesla, wyprodukowanych przez Volkswagena, złożyli tysiące pozwów w Niemczech domagając się rekompensaty za nabyte samochody w związku z ujawnieniem iż spółka manipulowała w nich pomiarem emisji spalin. Największy europejski koncern motoryzacyjny poinformował, że w sądach apelacyjnych zapadły już 22 wyroki korzystne dla Volkswagena lub dilerów jego aut w sprawach o rekompensaty dla właścicieli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane