Zarząd Polic analizuje inwestycję w Senegalu

05-05-2016, 15:28

Inwestycja w Senegalu jest analizowana - powiedział w czwartek w Policach (Zachodniopomorskie) prezes zarządu Grupy Azoty Police Wojciech Wardacki. Według niego, sprawdzane są "dobre i złe" sygnały o złożach surowców docierające do zarządu.

Police mają własne złoża surowców w Senegalu. Jak powiedział Wardacki, w tej chwili inwestycja w Senegalu jest analizowana. "Dostrzegamy plusy, ale musimy też przeanalizować te sygnały i te elementy, które do nas docierały" - powiedział Wardacki.

"Odzyskujemy kontrolę, bo jako zarząd tej pełnej informacji nie mieliśmy. Dokonaliśmy zmiany w radzie zarządzającej; jest dwóch pracowników merytorycznych, którzy mają podjąć działania pozwalające nam uzyskać pełne informacje potrzebne do rzetelnej analizy ekonomicznej" - dodał prezes.

Dziennikarze pytali, jakie sygnały dotarły do zarządu. Wardacki odparł, że "różne, i dobre, i złe". "Dlatego to wymaga dokładnej analizy i w tej chwili nie chcę żadnej diagnozy stawiać, bo jesteśmy na etapie analizy i zarząd podejmując uchwałę niezwłocznie z akcjonariuszami i z rynkiem (informacją - PAP) się podzieli" - dodał.

Wardacki pytany był także o budowę w Policach nowej instalacji do produkcji propylenu za 1,7 mld zł. Prezes odparł, że inwestycja nie jest w żaden sposób zagrożona i "jest w toku".

"Harmonogram, który był przyjęty, jest realizowany i obecny zarząd dokonuje weryfikacji. Nam zależy na realnych terminach i te terminy muszą być zrealizowane. Nie dopuszczamy odstępstw w przyjętym harmonogramie" - powiedział.

W marcu br. ówczesny wiceprezes zarządu Polic Wojciech Naruć zapowiadał, że za trzy, cztery lata Police dzięki nowej inwestycji dwukrotnie zwiększą swoje przychody i zyski. Jak mówił, powstanie instalacja dorównująca wielkością istniejącym zakładom, w której zatrudnienie znajdzie kilkaset osób. Projekt zakłada także rozbudowę polickiego portu.

Z kolei prezes zarządu Grupy Azoty Mariusz Bober powtórzył w czwartek, że proces konsolidacji i integracji Grupy "powinien dostać silnego impulsu przyśpieszającego". "Istotą tego, co chcemy zrobić, jest umożliwienie, aby Grupa Azoty mogła czerpać korzyści z tego, że będzie funkcjonowała jak jednolity organizm, a nie jak luźna konfederacja czterech grup kapitałowych" - powiedział.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA jest jedną z największych firm chemicznych w Polsce wchodzących w skład Grupy Azoty SA. W 2014 r. przychody Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA wyniosły 2,4 mld zł przy zysku netto na poziomie 83 mln zł.

Grupa Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW. Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów azotowych z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Grupa jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Chemia / Zarząd Polic analizuje inwestycję w Senegalu