MCI złożył doniesienie do KNF

DI
opublikowano: 30-01-2009, 17:55

Po gwałtownych zmianach kursu akcji MCI w  ciągu ostatnich sesji spółka podejrzewa, że mogło dojść do manipulacji kursem akcji. Złożyła już doniesienie w tej sprawie do KNF.

Spółka MCI Management oświadczyła, że "nie była i nie jest zaangażowana w transakcje na instrumentach pochodnych: tzw. toksycznych opcjach lub innych instrumentach zabezpieczających".

Ze względu na gwałtowne zmiany kursu akcji na ostatnich sesjach MCI podejrzewa, że mogło dojść do manipulacji kursem akcji. W związku z tym zarząd MCI skierował zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego z prośbą o zbadanie zaistniałej sytuacji.

Firma odniosła się też "do spekulacji prasowych w sprawie kondycji finansowej spółki", jak nazwała artykuł opublikowany na łamach GG Parkiet pt. "MCI Management. Co z pożyczką na ABC Datę? Trzeszczą zabezpieczenia". Jak podaje MCI w komunikacie: BRE Bank nigdy nie udzielił pożyczki spółce MCI Management na zakup spółki ABC Data Holding, wyniki finansowe nie są rozczarowujące (na razie po prostu nie zostały podane), a sama spółka nie szukała dotychczas inwestora branżowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane