Nowe cła USA oszczędziły gadżety Apple

opublikowano: 18-09-2018, 07:44

Z listy opublikowanej wraz z ogłoszeniem obłożenia cłem importu z Chin wartości 200 mld USD wynika, że elektronicznej gadżety Apple nie będą ich ofiarą, pisze Reuters.

Apple ostrzegało niedawno prezydenta Donalda Trumpa, że zapowiadane przez niego kolejne obłożenie cłem importu z Chin może uderzyć w spółkę i spowodować wzrost cen jej produktów dla Amerykanów. Trump odpowiedział wówczas Apple, aby przeniosło produkcję z Chin do USA, co umożliwi mu całkowite uniknięcie ceł.

Z listy opublikowanej wraz z ogłoszeniem w poniedziałek nowych ceł na import z Chin wynika, że iPhone się na niej nie znalazł. Nie pojawił się na niej również Apple Watch, ani bezprzewodowe słuchawki AirPods.

Reuters zwraca uwagę, że w gorszej sytuacji znaleźli się producenci sprzętu komputerowego oraz chipów wykorzystywanego przez oferujących usługi „w chmurze”, którzy także zwracali się do administracji o uniknięcie ceł. Choć problemy z powodu nowych ceł mogą mieć głownie mniejsze spółki, to odczuć je mogą również „pierwszoligowi gracze”, jak m.in. Cisco Systems, Dell Technologies, Hewlett-Packard Enterprisem, czy Juniper Networks.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu