„Spowolnienie w połowie cyklu wyjątkowo łagodne”

Notowania w przedsesjnym handlu na giełdzie nowojorskiej zapowiadają na otwarciu odrabianie strat z wczorajszej korekty.

Na ponad godzinę przed otwarciem kontrakty na S&P500 zyskują 0,3 proc., a futures na Dow Jonesa i Nasdaq100 utrzymują się 0,2 proc. nad kreską.

- Na rynku jest miejsce do krótkoterminowej korekty, ale wierzymy, że spowolnienie przypadające na połową cyklu nie będzie tak głębokie, jak bywało w przeszłości. Wyceny są rozsądne, stopy procentowe są niskie, a banki centralne zwiększają płynność. Dlatego otoczenie jest wciąż sprzyjające dla akcji – komentował dla Boolmberga Kully Samra, z towarzystwa funduszy Charles Schwab.

Na otwarciu spodziewać się można zwyżek notowań Google, które jeszcze w środę były najwyższe w historii. Sąd apelacyjny w Meksyku zdecydował o zmniejszeniu kary, którą wobec spółki orzekł sąd niższej instancji. Ponad 1 proc. w przedsesyjnym handlu traci J.C. Penney. Strata w pierwszym kwartale wyniosła 348 mln USD i była dwukrotnie wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane