Wall Street na minusie

opublikowano: 16-08-2016, 22:15

Wtorkowa sesja za Oceanem zakończyła się spadkiem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Amerykańskie indeksy giełdowe osunęły się z rekordowego poziomu p[o tym jak prezes Fed w Nowym Jorku William Dudley powiedział, że bank centralny mógłby potencjalnie podnieść stopy procentowe już w przyszłym miesiącu. Tymczasem prezes Fed z Atlanty Dennis Lockhart zapewnił, że jego zdaniem tempo wzrostu gospodarczego przyspiesza dając podstawę dla co najmniej jednej podwyżki jeszcze w tym roku.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
ARC

Rentowności amerykańskich dwulatek, najbardziej wrażliwych na prognozy polityki monetarnej, wzrosły. Cena ropy naftowej wzrosła powyżej granicy 46 USD za baryłkę.

W ciągu ostatniego miesiąca amerykańskie akcje drożały, a dolar osłabił się, ponieważ Fed ważył czy podnieść koszty kredytów w obliczu sprzecznych sygnałów takich jak umacniający się rynek pracy oraz słaby wzrost gospodarczy. Inwestorzy spodziewali się do końca roku co najwyżej jeszcze jednej podwyżki stóp do końca roku.

Ostatecznie indeks S&P 500 zakończył dzień spadkiem o 0,55 proc., Dow Jones tracił 0,45 proc., zaś technologiczny Nasdaq zniżkował o 0,66 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane