Justin Timberlake zainwestował w spółkę technologiczną

opublikowano: 19-11-2014, 14:10

Gwiazdor amerykańskiej muzyki pop, Justin Timberlake, zainwestował w firmę AfterMaster Audio Labs, zajmującą się poprawą jakości nagrań. Warunków finansowych transakcji nie ujawniono.

- Jestem podekscytowany, że staję się częścią tak nowatorskiej firmy. Odkąd pierwszy raz usłyszałem przetworzone przez  AfterMaster nagranie, wiedziałem, że chcę być częścią tej spółki i że mamy w rękach coś rewolucyjnego – oświadczył Timberlake.

To nie pierwsza jego inwestycja. W 2011 roku wraz z innymi osobami kupił MySpace.

Technologia AfterMaster ma być oferowana w chipie, który będzie umieszczany w produktach elektroniki użytkowej, np.  mobilnych multimediach, słuchawkach czy telewizorach. Będzie oferowana również w postaci oprogramowania, które będzie stosowane w m.in. w serwisach streamingowych.

- Uważamy, że to prawdopodobnie największy przełom w technologiach audio. Możemy wziąć każde nagranie i spowodować, że będzie głośniejsze, wyraźniejsze i pełniejsze – powiedział prezes AfterMaster Larry Ryckman.

Justin Timberlake

Spółka rozpocznie sprzedaż licencji na oprogramowanie od 1 grudnia. Chip ma być dostępny na początku przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane